Breaking Bad 5.Sezon 13.Bölüm

To'hajiilee
08 Eylül 2013
Sonra İzle
İzledim

Breaking Bad 5. Sezon 13. Bölüm izle; Konusu

En iyi diziler sıralamasında daima en tepelerde kendine yer bulan Breaking Bad 5. Sezon 13. Bölüm, Vince Gilligan tarafından tasarlanmıştır. Suç, drama, gerilim ve kara mizah özellikleriyle dikkat çekmektedir. ABD’de AMC’de yayınlanan dizi 2008’de başladığı yayın hayatına 2013’de son vermiştir. Diziyle alakalı olarak Better Call Saul dizisini de inceleyebilirsiniz.

5 sezon 62 bölümden oluşan Breaking Bad’in başrolünde Walter White rolüyle Bryan Cranston yer alıyor. Lisede kimya öğretmenliği yapan ve 50 yaşında olmasına rağmen ek iş olarak oto yıkamacıda çalışan White, bir süre sonra kanser olduğunu öğrenir. Ailesinin maddi olarak kötü durumda olması sebebiyle çalışan Walter White ileri derecedeki akciğer kanserinden ölmeden önce ailesine para bırakmak istemektedir. Bir rastlantı sonucu daha önce öğrencisi olan Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile ortak olup metamfetamin işine girerler. Mesleği sebebiyle kimyayı iyi bilmesi sebebiyle yüksek saflığa sahip metamfetamin üretimi ve Jesse’nin piyasa bilgisiyle birlikte kısa sürede dikkatleri üzerlerine çekerler. Hastalığına kadar namus ve dürüstlük üzerine kurulu yaşamasına rağmen eline sadece öldürücü bir hastalık geçen White, tüm kuralları alt üst etmeyi tercih etmiştir. New Mexico’da çekilen dizide mekan ve konu çok iyi harmanlanmış ve izleyici içine çekmiştir.

White’ın verdiği kararlar sadece kendisini değil, ailesini ve ilişkili olduğu herkesi etkilemektedir. Kayınbiraderinin Uyuşturucu ile Mücadele İdaresi (DEA) ajanı olması işleri daha da zorlaştıracaktır. Diziye özel karakterler olarak Avukat Saul Goodman (Bob Odenkirk) ve kartel lideri Gustavo Fring (Giancarlo Esposito) aklınıza kazınacak.

ABD’de kablolu yayınlar arasında en fazla seyredilenler arasına girmiş final bölümüyle Breaking Bad efsanesi sona ermiştir. Dizi 8 Satellite Ödülü, 16 Emmy Ödülü, 2 Peabody Ödülü, 2 Altın Küre Ödülü olmak üzere birçok ödülle taçlandırılmıştır. Emmy Ödüllerinde drama rolünde dört kez en iyi aktör ödülü de alan dizi, 2013 yılında en çok reyting alan dizi ünvanıyla da Guinness Rekorlar Kitabına dahil olmuştur.

IMDB

Breaking Bad 5. Sezon

Yorumlar (0)