Lucifer 1.Sezon 6.Bölüm

Favorite Son
29 Şubat 2016
Sonra İzle
İzledim

Lucifer 1. Sezon 6. Bölüm izle

Lucifer 1. Sezon 6. Bölüm izle Lucifer Dizi, Lucifer Morningstar isminde emekli bir melek üzerine. Lucifer, bilen bilir, şeytanın isimlerinden birisidir. Cehennem’in hükümdarı şeytan Lucifer, mutsuz olduğu ve hayatından sıkıldığı için görevinden istifa eder ve tahtını terk ederek melekler şehri olarak malum Los Angeles’a yerleşir. Burada Lux adında bir bar açıp şeytani yardımcısı Mazikeen ile işleten Lucifer, gününü gün etmiş olduğu bir yaşam sürmeye adım atar. Tüm bu tarz şeylerin üstüne aradan birkaç yıl geçmişken, günün birinde normal olarak Lucifer’ın hayatını değiştiren o günün vakitı gelir.
Lucifer’ın tanıdığı ve ünlü olmasında yardım da etmiş olduğu bir hanım, kulübünün önünde öldürülünce kendisini olayın içinde bulur ve yolu Los Angeles Polis Departmanı’ndan Dedektif Chloe Decker ile kesişir. Dahası kendi doğasının tersine giderek ‘suçluyu cezalandırmak’ için harekete geçerek Chloe’ye yardım etmeye adım atar. Ama tabii ki bu yardım girişimi yalnız devamında olacakların başlangıcı olur… Son dönemde ortalık çizgi roman uyarlamaları ve süper kahraman temalı diziler kaynıyor, malumunuz. Üstelik sektirmiyorlar, gelmeye devam ediyorlar.

Geçtiğimiz dizi sezonunda bu listeye DC Comics bünyesindeki Neil Gaiman’ın çizgi roman serisi The Sandman’den türeyen DC karakteri Lucifer da katıldı ve Ocak sonu FOX kanalında izleyici karşısına çıktı. TV’de CSI serisiyle bilinen Jerry Bruckheimer’ın yapımcılığını yaptığı dizi, 13 bölümlük sezonunu da tamamladı ve ikinci sürem onaylamaını alarak gelecek sezon güz’da Gotham’ın peşinde ekranlara gelmek üzere araya girdi. Tür olarak da elimizde bölümlük polisiye bir takım var. Lucifer Morningstar (Tom Ellis): Cehennemi terketmesinin peşinden dünyayı evi olarak görmeye başlıyor. Hanımlar işin içine girdiğinde ne olursa olsun bir çözümü oluyor. Her evlat şeklinde babasıyla bazı problemlerı var. Chloe’ya karşı boş değil. Tom Ellis daha önce Miranda ve Rush benzer biçimde dizilerde rol almıştı.

IMDB

Lucifer 1. Sezon izle

Yorumlar (0)