Vikings 4.Sezon 13.Bölüm

Two Journeys
14 Aralık 2016
Sonra İzle
İzledim

Vikings 4. Sezon 13. Bölüm izle

Vikings 4. Sezon 13. Bölüm izle dizisinin konusu, Dizi izleyiciyi muhteşem bir gerçeklikle 8. Yüzyıla götürürken, tarihi ve geçmişte kurulan uygarlıkları merak eden seyircileri büyük bir maceraya sürüklüyor. Barbar olarak malum Vikinglerin aralarına girdiğimiz, yaşamlarından kesitlere şahit olduğumuz, harplarında kendimizi en önde savaşıyormuş şeklinde hissettiğimiz bir diziye şahit oluyoruz.
Çoğu zaman efsanelere konu olan ve üzerlerine birçok kitap yazılan, biroldukça film çekilen bu barbar topluluk; haklarında birçok kez yazıldığı gibi geldikleri bölgeleri yakmaya, yağmalamaya ve karşılarına çıkan her şeyi yıkmaya devam ediyorlar. Mitolojilere, destanlara ve medeniyette biroldukça ilerlemeye haiz İskandinavların atalarının gerçekten barbar Vikingler mi olduğu konusu izleyicilerin akıllarını kurcalıyor.

Barbar bir topluluk oldukları için ilerledikleri bölgelere kan ve vahşeti de götüren, yağmacılıkla birçok yerleşim yerini talan eden bu topluluğun yapmış oldukları; ölüm korkularının olmamasıyla açıklanıyor. Vikingler gelenekleri gereği savaşçı bir topluluk ve cenkarak ölmenin dünya üzerinde en onurlu ölüm şekli bulunduğunu düşünüyorlar.
Bu nedenle harplarda öne atılmaktan çekinmiyor, etraftan gelecek bir kılıç darbesinden korkmuyor ve bir an önce işlerini tamamlamaya çalışıyorlar. Ölümden zerre kadar korkmayan Vikingler, çocukluktan beri korkusuz yetiştiriliyorlar.

Öyle ki geleneklerinde yer etmiş ve 7 yılda bir düzenlenen bir ayinde kendi aralarından seçtikleri 7 kişiyi kurban ediyorlar. Rüyasında savaş tanrısı Odin’i gören ve Odin tarafından seçildiğini düşünen Ragnar’ın hayallerini büyük bir orduya sahip olmak ve batıya doğru ilerlemek düşünceleri süslüyor.
Fakat seçildiğini düşündüğü dönemlerde elinde aslabir şey bulunmayan bir asker olan Ragnar, batıya ilerlemeleri gerektiğini liderleri olan Early’e söyleyen Ragnar bu mevzuda bir destek alamıyor. Hayallerini gerçekleştirmekte kararlı olması onu tehlikeli fakat önemli yollara sürüklüyor.
Yetenekli gemi ustası arkadaşı Floki’ye; açık denizlere açılmak üzere bir vapur yapmasını istiyor ve kendisiyle gelecek adamları bulmak için gizli toplantılar meydana getirmeye başlıyor. Bir süre sonrasında istediği sayıda adam kabul eden Ragnar, gizlice hayallerinin arkasından açık denize açılıyor. Bir süre sonra olanlardan haberi olan Early ise geri dönemeyeceklerini düşündüğü için bu konuyu önemsemiyor.

IMDB

Vikings 4. Sezon izle

Yorumlar (0)